Snehuliaci po slovensky: pozrite sa, čo sme schopní vykúzliť zo snehu

Keď príroda vymení dážď za snehové vločky, ľudia reagujú rôzne. Väčšina z nás sa pri prvom zimnom stretnutí so snehom raduje. Predsa len biela snehová prikrývka má niečo do seba. V tomto čase v sebe každý objaví kus dieťaťa. Návratom do detských čias môže byť aj stavanie snehuliaka, okrem toho, že sa pri tejto zimnej aktivite naozaj zabavíte, môžete popustiť aj uzdu svojej fantázii. Nik predsa nepovedal, že každý snehuliak musí mať rovnaký tvar, v nose mrkvu a súmerne usporiadané uhlíky. O tom, že Slováci už o tom vedia svoje vás presvedčí aj niekoľko nasledujúcich obrázkov, ktorými ste sa pochválili na internete.

Začneme milo. Skutočne krásne diela sú tie rozprávkové. Rozprávky predsa so zimou tiež úzko súvisia. A predsa celá zasnežená krajina je  rozprávková.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BpG2HZmgSGm/“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BsbDgJkAuwY/“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BfVmyZABRDk/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

Slovenská zima nepochybne súvisí aj s požívaním alkoholu. Keď si ale chlipne aj snehuliak (alebo tí, čo ho stavajú) môže to dopadnúť naozaj originálne.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BcfKew5h0C4/“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BPQCfhLgjq7/“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BcaYhR9gnl8/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

… alebo opití láskou?

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/B5dbTLeBnln/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

Alebo možno dobrým pivkom?

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/B59pYpcgBYN/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

Kategóriou samou o sebe sú „rambo“ sneuliaci, ktorí sa počtom tehličiek začínajú rovnať budove elektrárne v Tatranskej Galérii.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BQGm7yel2ny/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

Niektorí snehuliaci zasa berú vážne novoročné predsavzatia.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/Bsn4BlIgZcg/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

Body za originalitu získavajú milovníci cyklistiky, ktorí sa svojej vášne nevzdávajú ani v zime.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/Bu6VjmPHP03/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

Aká krajina, taký hrdina. Jeden z našich naj je jednoznačne zbojník Jánošík. Hovorí sa o statnom junákovi. Tento rozhodne statný je, minimálne do šírky. Na tie líčiská asi tiež nemálo halušiek pojedol.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BERNpfJmtUw/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

A vraj v Bratislave nevedia, čo je to sneh. Vedia!  Dokonca sa vedia postaviť k veci veľmi zaujímavým spôsobom…
[instagram url=“https://www.instagram.com/p/xgz9tsjIxH/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

… a potom je tu tento pes.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BsutucmnoXM/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

V inom kraji, iný mrav 😀 Pozrite sa na snehuliaka, ktorého sme interne nazvali trojsnehuliak tatranský. Krásne dielko v našich Vysokých Tatrách.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BTGtta3F4ne/“ hidecaption=“false“ width=“612″]

 

A na záver skutočné majstrovské dielo z okresu Poprad. Táto snehová socha koňa vyrástla v Hranovnici v roku 2013. Postavila ju partia lesníkov spolu s hasičskou stanicou a kostolom. Vraj im to trvalo 6-7 hodín, ale uznajte. Bolo sa na čo pozerať.

(Foto: skolske.sk)

Postavili ste už aj vy netradičného snehuliaka? Podeľte sa s nami v komentároch na Facebooku alebo nám svoje diela pošlite na info@nasavoda.sk.

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku