Infografika: Pitný režim po celý rok

Autor: Redakcia

Pitný režim mnohí z nás zanedbávajú. Myslíme si, že keď nepociťujeme smäd, nepotrebujeme dopĺňať tekutiny. A komu by sa stále chcelo chodiť na záchod, keď nemusí? V skutočnosti však vážne ohrozujeme svoje zdravie. Neznamená to, že z mierneho nedostatku tekutín by sme mali hneď na mieste odpadnúť a už sa viac nepostaviť. Zdravie si však ohrozujeme postupne. Naše telo pre správne fungovanie potrebuje prijímať dostatok tekutín a v nich obsiahnutých minerálov.

Dostatočná hydratácia má okrem pevného zdravia oveľa viac benefitov. Jednoducho sa cítite dobre, nie ste unavení, ľahšie schudnete. Nie každý však potrebuje vypiť rovnaké množstvo vody, takže všeobecné odporúčania si radšej nevšímajte a ušite si svoj „nápojový lístok“ na mieru. Iný pitný režim majú dospelí, iní majú deti. Pripravili sme pre vás prehľadnú infografiku, ktorá vám o správnom pitnom režime prezradí viac.

 

Problematike pitného režimu sa ešte určite budeme venovať. Ako ste na tom vy? Kedy ste si dali naposledy pohár čistej vody? 🙂

 

Ebook: Vodné bohatstvo Slovenska
[mailerlite_form form_id=2]

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku

Tip na výlet: Palcmanská Maša