Tip na valentínsky výlet – romantický wellness

Autor: Redakcia

Valentín, sviatok všetkých zaľúbených, je už niekoľko rokov veľmi obľúbeným aj na Slovensku. Bez ohľadu na to, či patríte k jeho nadšencom alebo nie, podľa nás je vždy pekné stráviť čas s ľuďmi, ktorých máte radi a vypnúť od všetkých starostí a povinností. Veľmi príjemnou možnosťou je využiť tento čas v saune, v perličke či na horách. So svojou polovičkou je v tomto prípade jednoznačne skvelou voľbou romantický wellness. Dnes sa spolu pozrieme na niekoľko zariadení a miest, ktoré by vás mohli inšpirovať, a ktoré radi navštevujeme aj my. Takýto pobyt navyše nemusí byť ani priveľmi drahý, ak sa vám podarí vysledovať vhodné akcie na zľavových portáloch, ktoré pravidelne aktualizujú svoju ponuku.

Keltský svet – Tatralandia

Ak hovoríme o saune a wellnesse, určite musíme spomenúť saunový svet, ktorý nájdete v najväčšom aquaparku na Slovensku – v Tatralandii. Nachádza sa v nej Keltský saunový svet. Je pomerne rozľahlý a vkusne dizajnovo zariadený. Ak sa rozhodnete pre Liptovský Mikuláš a Tatralandiu, určite odporúčame jednu špecialitku – BIO saunu.

BIO sauna je situovaná v exteriéri a presklená, tým pádom je vhodná aj pre ľudí neobľubujúcich uzavreté priestory. Pocit otvoreného priestoru je naozaj veľmi príjemný. Pri jej výrobe sa použili prírodné materiály napustené včelím voskom.

TIP: Neďaleko sauny je umiestnená vírivka so slanou vodou – je ako stvorená na ochladenie. A ešte k tomu aj s výhľadom na Nízke Tatry.

Aphrodite Rajecké Teplice

Rajecké Teplice, čarovné a charizmatické miesto s kúpeľnou minulosťou a unikátnou atmosférou. Celý komplex vás očarí osobitým štýlom – honosnosť a prítomnosť „pomyselnej Afrodity“ sa tu naozaj nedá opomenúť. Okrem antických priestorov, bazénov a vizuálne zaujímavého komplexu na vás čaká množstvo špeciálnych procedúr.

Relax Exclusive je špeciálny balíček služieb a procedúr, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších. V jeho cene máte ubytovanie, polpenziu aj procedúry – a tie naozaj stoja za to. Počet procedúr sa zvyšuje s počtom nocí. V prípade, že sa rozhodnete pre 2 noci, čaká vás aroma olejová masáž, relaxačná masáž celého tela, vibrosauna či liečivý uhličitý kúpeľ.

Špecialita – uhličitý kúpeľ. Pripravuje sa sýtením vody, ktorá je zohriata na 32 až 34 °C potravinárskym oxidom uhličitým z tlakovej fľaše. Napriek tomu, že pri vstupe do takéhoto kúpeľa pocítite spočiatku chlad, cca po 10 sekundách ho vystrieda pocit príjemného tepla.

TIP: Uhličitý kúpeľ je prospešný zdraviu, znižuje krvný tlak, zlepšuje činnosť srdca aj prekrvenie organizmu.

Chalets Jasná de Luxe

Pokiaľ túžite po naozajstnej romantike, súkromí a chceli by ste si aj dobre zalyžovať, určite odporúčame Chalets Jasná de Luxe.

Váš romantický výlet sa bude odohrávať v nádherných drevených chatkách priamo pri lyžiarskych svahoch. Romantiku si užijete v súkromnom wellness (jedna chatka je zložená z dvoch jednotiek, takže v saune budete len vy a vaši „susedia“, po prípadnej dohode môžete ostať úplne osamote a v súkromí). Nadšencov luxusu poteší vonkajšia vírivka, kde si s pohárikom šampanského vychutnáte naozajstný relax.

 

Zapíšte si do cestovateľského denníka:

  • Romantiky nikdy nie je dosť, myslite na to 🙂
  • Pozrite si zľavové portály a stránky jednotlivých inštitúcií – nájdete tam všetky potrebné informácie, zľavy a akcie.
  • Zvážte, čo je pre vás dôležité – atmosféra priestorov, SPA procedúry alebo lokalita?
  • Neponáhľajte sa s rozhodnutím, Slovensko je nádherné a poskytuje množstvo krásnych miest na oddych a romantiku.

 

Ebook: Vodné bohatstvo Slovenska
[mailerlite_form form_id=2]

 

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku