Patince – obľúbená kúpeľná obec, ktorú využívalo už rímske vojsko

Autor: Redakcia

Patince a ich história

Dedinka, v ktorej chotári sa nachádza najjužnejší bod Slovenska a disponuje pomerne dlhou históriou. Aj takto by sa dala charakterizovať obec, ktorú jednoznačne najviac preslávili termálne pramene, ktoré si tu ľudia užívali už od pradávna. Konkrétnejšie od prvého storočia, keď si pomocou nich rímski vojaci liečili zranenia, rôzne žalúdočné ťažkosti, či kožné choroby. Na návrh Dr. Ondreja Stollmana sa 10. Októbra 1953 vyhlásil patinský termálny prameň a jeho okolie za chránenú oblasť. Po termálnych vrtoch v roku 1958 sa kúpeľníctvo v okolí rozmohlo.

Termálne vody v Patinciach sa vyznačujú vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov a vďaka tomu veľmi priaznivo pôsobia na pohybové ústrojenstvo a proti jeho chorobám. Mnohé pozitíva však prinášajú aj pre psychiku človeka. Okrem toho sú skvelé aj ako prevencia pred zranením najmä pre športovcov, starších ľudí, či chronicky chorých pacientov. Užiť si ich môžeme v obľúbenom Wellness Hoteli Patince. Ten na svojom mieste vyrástol v roku 2006 a bol už niekoľkokrát zvolený za najobľúbenejšiu atrakciu Nitrianskeho kraja a vo svojich bazénoch využíva vodu z vlastného termálneho prameňa.

Wellness Hotel Patince

Wellness Hotel Patince****

V jeho bazénovom svete môžeme nájsť celoročne 3 vnútorné bazény a počas letnej sezóny 7 vonkajších bazénov. Ak máte záujem znížiť si vaše nervové napätie z každodenného života a posilniť svoj krvný obeh, či srdce, odporúčame vám navštíviť saunový svet hotela. Vaše telo môžete potešiť aj vďaka masážam, zábalom, rôznym procedúram, či obľúbeným rímskym bahenným kúpeľom.

Wellness Hotel Patince vnútorný bazén

Wellness Hotel Patince****

Zobrať na wellness pobyt aj svoje ratolesti? Rozhodne áno! Hotel totiž ponúka 2 plne vybavené detské kútiky, rozľahlý exteriérový aj interiérový bazénový svet a v areáli sme vytvorili ihrisko s trampolínou a preliezkami. Počas tematických pobytov, víkendov a prázdnin prebiehajú animačné programy. Počas dňa môžu deti vidieť na hoteli aj maskota Flippyho, ktorý sa teší veľkej obľube. Ubytovanie je možné aj pre tých najmenších. Wellness Hotel Patince je pripravený na dojčatá aj batoľatá – má bezbariérové prístupy, v reštaurácii a bufetoch sú detské stoličky, na toaletách prebaľovacie pulty a na izbu vám prinesú detskú postieľku aj rýchlovarnú kanvicu. V hoteli nájdete aj tzv. izbu pre mamičky, v ktorej je možné ohriať vášmu bábätku mlieko či čaj, prebaliť ho a okúpať v detskej vaničke. V prípade potreby je možné zabezpečiť stráženie detí a tiež, zakúpiť rôzne doplnky pre tých najmenších.

maskot Flippy s animátorom a deťmi Wellness Hotel Patince

Maskot Flippy Wellness Hotel Patince****

Certifikát od Únie materských centier: Wellness Hotel Patince získal dňa 02.10.2020 od Únie materských centier certifikát Zariadenie priateľské k deťom a rodinám. Ten potvrdzuje splnenie stanovených kritérií na najvyššiu úroveň 5*.

certifikát od únie materských centier Wellness Hotel Patince

Tip na výlet

Marina Patince

Hotelový prístav je obkolesený nádhernou prírodou, lužnými lesmi, či ostrovom Kormoránov. Vybudovaný bol v roku 2007 a poskytuje kotvisko pre osobnú loď WELLNESS 1, s ktorou sa podnikajú pravidelné výletné plavby v okolí Patiniec, ktoré prebiehajú najmä po trase Patince – Moča a späť. Celá plavba trvá približne hodinu a okrem tých klasických, je možné podľa želania klientov zorganizovať aj rôzne tematické plavby. Okrem toho tu nechýba ani jachtársky prístav, či ideálny priestor na stanovanie, kempovanie a prípravu rôznych outdoorových podujatí a teambuildingových aktivít. Navyše počas letných mesiacov môžu návštevníci využívať aj Marina Bar, kde sa v priebehu dňa môžu občerstviť nápojmi a ľahkými snackami.

Prístav Patince Wellness Hotel Patince ****

Prístav Patince

Dunajská cyklotrasa

Pre aktívnejších návštevníkov je možné využiť Dunajskú cyklotrasu. Tá ponúka rovinatý terén, ktorý nebude robiť problémy ani deťom, či menej skúseným cyklistom. Nezáleží, či sa vyberiete na východ, alebo na západ, na oboch smeroch totiž bude obdivovať prírodné krásy južného Slovenska. Bicykle je možné si zapožičať na našej recepcii.

Dunajská cyklotrasa v Patinciach

Dunajská cyklotrasa

Komárno

Patince sa nachádzajú na hraniciach s Maďarskom, pričom iba 14 kilometrov na západ sa nachádza okresné mesto Komárno. To ponúka svojim návštevníkom mnoho pamiatok ako: Bazilika sv. Ondreja, Komárňanský pevnostný systém, Dôstojnícky pavilón a mnoho iného. Najväčší záujem však v Komárne púta námestie, ktoré dostalo názov: Nádvorie Európy. Ide o architektonický unikát, v rámci ktorého predstavujú jednotlivé budovy znaky európskych architektúr, typických pre 45 krajín a regiónov. Turisti tak na jednom námestí môžu vidieť špecifiká a krásy napríklad ukrajinskej, fínskej, poľskej, či islandskej architektúry.

 

Nádvorie Europy Komárno

Nádvorie Európy Komárno

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku

Koľko vody denne vypiť